Při focení makrofotografií klesá výrazně hloubka ostrosti, která se navíc zmenšuje s použitím delších ohnisek objektivů. Někdy je žádoucí a někdy není. Při přiblížení s koef. 5 (5ti násobné zvětšení) a u objektivu 25mm je hloubka ostrosti například 0,3mm,
V případě, že tedy potřebujeme hloubku ostrosti zvětšit , můžeme použít výše zmíněnou metodu photostacking. Není to nic jiného než soubor obrázku, kdy při každém dalším obrázku přeostříme o kousíček dále.
Na levé straně je první fotografie, jak by vypadal bez této metody. Druhá fotografie je výsledná složená z 15ti fotografií.
Výsledná fotografie se může skládat i ze 100 fotografií, které dohromady díky softwaru prokreslí celou potřebnou hloubku ostrosti.

